تهران، خیابان ولیعصر، پایین‌تر از سه راه جمهوری، کوچه سخنور، ساختمان شماره 117، طبقه 5

021-66709528

دستگاه هایفو – اولترا، دابلو گلد، بهترین مارک، 7 بعدی، خانگی

دستگاه هایفو شرکت سینا طب

دستگاه هایفو (HIFU) ابزاری محبوب برای زیباتر شدن است. هایفو یک روش درمانی غیر تهاجمی و بدون جراحی را برای کسانی که به لیفت صورت علاقه دارند، ارائه می‌دهد. سونوگرافی متمرکز با شدت بالا که با نام هایفو فیس لیفت نیز شناخته می‌شود، یک روش درمانی غیر‌ جراحی و غیر تهاجمی است که با استفاده از انرژی اولتراسوند، پوست را سفت می‌کند. این روش یکی از ایمن‌ترین و موثرترین روش‌ها برای سفت کردن پوست صورت در نظر گرفته می‌شود. لیفتینگ صورت، سفت کردن پوست و آب شدن چربی‌ها، فرآیندهایی طبیعی هستند که منجر به لاغرتر شدن صورت، کاهش خطوط و سفت شدن پوست صورت می‌شود.

هایفو چیست؟

سونوگرافی متمرکز با شدت بالا یا هایفو، نوعی درمان غیر تهاجمی برای سفت کردن پوست، لیفتینگ و کانتورینگ بدن است. دستگاه  HIFU از انرژی اولتراسوند متمرکز استفاده می‌کند. این انرژی از سطح پوست به لایه‌های زیرین نفوذ می‌کند. انرژی اولتراسوند متمرکز بسیار عمیق‌تر از انرژی لیزر یا فرکانس رادیویی است. استفاده از انرژی اولتراسوند باعث گرم شدن سریع سلول‌های بافت پوست می‌شود. در دمای 60 درجه سانتی‌گراد، سونوگرافی متمرکز به سلول‌ها آسیب می‌رساند و آنها را تحریک می‌کند تا کلاژن بیشتری تولید کنند.

دستگاه هایفوتراپی

کلاژن پروتئینی است که ساختار پوست را بهبود می‌بخشد؛ بنابراین قسمتی از پوست که تحت درمان قرار می‌گیرد، سفت‌تر می‌شود. از آنجایی که انرژی اولتراسوند به زیر سطح پوست انتقال می‌یابد، هیچ آسیبی به لایه‌های رویی وارد نمی‌شود.  از این روش درمانی می‌توان برای موارد زیر استفاده کرد:

 • سفت کردن پوست
 • از بین بردن چین و چروک‌ها
 • بهبود خاصیت ارتجاعی پوست
 • کوچک کردن منافذ باز
 • درخشندگی پوست
 • افتادگی پلک‌ها یا ابروها
 • شکل گیری خط لبخند
 • بهبود رنگ پوست

روش درمانی هایفوتراپی

هایفو کوتاه شده عبارت High-Intensity Focused Ultrasound و به معنای سونوگرافی متمرکز با شدت بالا است. هایفوتراپی یک روش درمانی غیر تهاجمی است که امواج اولتراسوند متمرکز را به نواحی مورد نظر بدن ارسال می‌کند. این امواج مقدار زیادی گرما تولید می‌کنند و می‌توانند دمای نقطه مورد نظر را تا 70 درجه سانتی‌گراد افزایش دهند. این مقدار گرما باعث تحریک نکروز (Necrosis) انعقادی و شوک حرارتی در سلول‌های بافت مورد نظر می‌شود و در نتیجه منجر به فرسایش یا تخریب بافت می‌شود.

به لطف این توانایی برای از بین بردن بافت هدف، استفاده از دستگاه هایفو به عنوان درمانی برای شرایط مختلف پزشکی، از جمله فیبروم‌ها در قسمت‌های مختلف بدن مانند سینه یا رحم استفاده می‌شود. این روش همچنین برای درمان موثر انواع خاصی از سرطان‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. به عنوان مثال در طول درمان سرطان پروستات، پس از انجام رادیوتراپی و همچنین زمانی که از هایفو به عنوان درمان اولیه استفاده می‌شود، به راحتی درمان می‌گردد. این روش درمانی می‌تواند درد سرطان استخوان را کاهش داده و برخی از تومورهای مغز، کبد و سینه را درمان کند.

کار با دستگاه هایفو

فناوری HIFU که به عنوان یک روش پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند کاربردهای فراوان و متنوعی داشته باشد. اصلی‌ترین کاربرد دستگاه هایفو، استفاده از آن در سرطان شناسی است. هایفو می‌تواند هم در شناسایی تومورهای خوش خیم و هم در شناسایی تومورهای بدخیم مفید واقع شود. اولین استفاده از روش هایفوتراپی در حوزه جراحی زیبایی در سال 2008 بوده است. دستگاه‌ هایفو برای برخی از روش‌های زیبایی با تحریک فرآیندهای طبیعی التیام بدن و ترویج تشکیل الاستین و کلاژن کار می‌کند. این کار بدون استفاده از کرم‌ها یا محصولات شیمیایی، پوست را سفت می‌کند. 

دستگاه سونوگرافی متمرکز با شدت بالا، فناوری جدیدی را به دنیای سفت کردن پوست و لیفت صورت بدون جراحی ارائه می‌دهد. از این دستگاه علاوه بر لیفت صورت، می‌توان جهت اصلاح چین و چروک‌های صورت و کانتور بدن، شکم، بازوها و ران‌ها استفاده کرد. هایفو و سایر روش‌های درمانی جایگزین غیر جراحی لیفت صورت اخیراً رونق داشته‌اند و در پنج سال گذشته نزدیک به 65 درصد افزایش یافته‌اند.

انواع دستگاه هایفو

دستگاه‌های مخصوص هایفوتراپی دارای انواع مختلفی هستند که در حوزه زیبایی و حتی لاغری مورد استفاده قرار می‌گیرند. از انواع این دستگاه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگاه هایفو دلتا
 • هایفو اولتراپی
 • دستگاه هایفو دابلو و لیفت صورت
 • هایفو اولترافورمر برای لیفت صورت و دستگاه هایفو لاغری
 • دستگاه هایفوتراپی هایفونیک
 • هایفو اولترا
 • دستگاه‌های هایفو خانگی

عمق‌های ویژه نفوذ هایفو

دستگاه هایفو با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا، قادر به لیفتینگ و جوان سازی پوست است. امواج اولتراسوند این تجهیزات می‌تواند به عمق‌های مختلفی نفوذ کنند که شامل:

 • عمق ۱٫۵ میلی متر

جهت روشن کردن پوست و روشن کردن پیگمانتاسیون (Pigmentation)، از این سطح درمان استفاده می‌گردد. میزان ملانین پوست طی چهار جلسه درمان‌ هفتگی هایفو در عمق ۱٫۵ میلی متر کاهش محسوسی خواهد داشت.

 • عمق ۳ میلی متر

از این سطح درمان برای کشیدن و سفت کردن پوست صورت و گردن به جزء مناطق ممنوعه انجام هایفو (ناحیه سینوسی صورت و اطراف چشم)، استفاده می‌شود. هایفوتراپی در عمق ۳ میلیمتر، ناحیه‌ای را مورد هدف قرار می‌دهد که کلاژن ساختاری در آن قسمت قرار دارد و تولید کلاژن را با تحویل انرژی دقیق تحریک می‌کند.

 • عمق ۴٫۵ میلی متر

جهت انجام لیفتینگ صورت و از بین بردن غبغب، این سطح درمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیستم آپونوروز عضلانی معمولا در عمق  ۴٫۵ میلیمتری قرار دارد. با اعمال این سطح درمان بیمار می‌تواند از نتایج لیفتینگ برخوردار گردد.

صفحه نمایش دستگاه هایفو

دستگاه، دارای صفحه نمایش بزرگ ۱۵ اینچی به منظور راحتی انجام کار اپراتور است. صفحه نمایش امکان ذخیره و پرونده سازی اطلاعات مراجعه کنندگان را به صورت کامل به شما می‌دهد. از منوی اصلی صفحه نمایش می‌توانید پارامتر‌های انرژی، فاصله بین هر شات، طول خط مورد نظر برای شات و قدرت دستگاه را متناسب با شرایط پوست هر فرد تنظیم‌ نمایید. دستگاه‌های هایفوتراپی دارای اسکنرهای بسیار دقیق و با کیفیت هستند که می‌توانند لایه‌های زیرین پوستی را به راحتی اسکن کنند و تصاویر آنها را برای اپراتور به نمایش بگذارد.

استفاده از دستگاه‌هایفو در حوزه زیبایی

فناوری HIFU در حوزه زیبایی کاربردهای بسیار فراوانی دارد. به طور ویژه، از این فناوری برای کاهش افتادگی پوست و از بین بردن سلول‌های مرده و یا حتی سلول‌های چربی، بدون نیاز به مداخلات جراحی و با امکان اثر در نواحی مختلف بدن استفاده می‌شود. از این فناوری همچنین برای انجام برخی لیفتینگ‌ها، درمان‌های کاهش چین و چروک و حتی لیپوساکشن با احتمال خطر کمتر برای سلامت بیمار استفاده می‌شود. این روش‌ها اغلب به عنوان روش‌های جوان سازی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مزیت‌های استفاده از هایفو

هایفوتراپی فواید بسیار فراوانی دارد. از مهم‌ترین مزایای استفاده از دستگاه هایفو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از مهم‌ترین مزیت‌های درمانی HIFU این است که به صورت سرپایی صورت می‌گیرد و پس از اتمام درمان می‌توانید به زندگی روزمره خود  ادامه دهید.
 • هایفوتراپی به طور موثری به تحریک و ارتقای روند بهبود طبیعی پوست کمک می‌کند.
 • روش درمانی هایفوتراپی، برای انواع پوست‌ها مناسب است.
 • این روش درمانی بسیار سریع و بدون درد صورت می‌گیرد.
 • دستگاه هایفو قادر به فرم دهی صورت است و پوست را در برابر پیری مقاوم می‌سازد.
 • امواج اولتراسوند با فرکانس بالا بر روی بافت‌های زیرین پوست متمرکز می‌گردد و در تحت هیچ شرایطی آسیبی به لایه‌های بالایی پوست وارد نمی‌کند.
 • هایفوتراپی یک روش درمانی غیر تهاجمی است. در واقع پس از اتمام مراحل درمان هیچگونه برش، اثر سوزن یا جای زخم بر روی صورت باقی نمی‌ماند.
 • با استفاده از این روش بلافاصله پس از اتمام مراحل درمان، نتایج مثبتی بر روی پوست قابل مشاهده است. برای داشتن نتایج بهتر معمولاً باید تا سه ماه صبر کنید.
 • امواج اولتراسوند می‌توانند بافت پوست را نیز بازسازی کنند و لکه‌های پوستی، منافذ بزرگ، آکنه و مشکلات دیگر را نیز بهبود بخشند.
 • هایفوتراپی روشی بسیار ارزان نسبت به سایر روش‌های لیفتینگ دیگر برای صورت، همچون جراحی است. در رابطه با جراحی لیفت صورت، همیشه خطرات خونریزی، لخته شدن خون، عفونت، درد، بی‌ حسی، تورم و قرمزی پوست، تولید رنگدانه بر روی پوست، جای زخم و خطرات مرتبط با بیهوشی وجود دارد.

مراقبت‌های پس از درمان

از آنجایی که هایفو‌تراپی با استفاده از انرژی اولتراسوند قوی انجام می‌شود، پوست را در مدتی کوتاه با حساسیت همراه می‌کند. به همین دلیل باید در طول این مدت مراقبت‌های ویژه‌ای را رعایت کنید تا پوست به سرعت حالت اولیه خود را به دست آورد. از جمله مراقبت‌هایی که باید پس از درمان به آنها توجه داشته باشید عبارتند از:

 • عدم خاراندن پوست
 • مصرف زیاد مایعات سالم مانند آب
 • عدم مصرف نوشیدنی‌های الکلی و کافئین‌ دار مانند قهوه و چای
 • استفاده از کرم‌های ضد‌ آفتاب مخصوص جهت مراقبت از پوست در برابر نور خورشید
 • عدم برخورد دست یا هر وسیله دیگر با پوست جهت کاهش حساسیت

خطرات و موارد منع استفاده از دستگاه هایفو

از آنجایی که دارای فناوری پیشرفته‌ای است، نوعی درمان کم تهاجمی است و یک تکنیک ایمن و موثر در نظر گرفته می‌شود؛ اما استفاده از این فناوری خطرات و عوارض جانبی بالقوه‌ای را نیز به همراه دارد. این موارد شامل افزایش یا کاهش حساسیت، ادم، کبودی، یا درد در طول درمان می‌شود. در برخی موارد ممکن احساس سوختگی نیز داشته باشید.

علاوه بر موارد فوق، باید در نظر داشت که دستگاه در نواحی خاصی از بدن افزایش دما ایجاد می‌شود. بنابراین افرادی که مشکلات خاصی دارند، استفاده از دستگاه هایفو می‌تواند برای آنها ضرر داشته باشد. در صورت استفاده نادرست از دستگاه، ممکن است فرد منجر به مشکلات تیروئیدی یا حتی آسیب عصبی شود. استفاده از دستگاه برای افراد زیر ۳۰ سال تحت هیچ شرایطی توصیه نمی‌گردد. افرادی که پروتز فلزی در ناحیه درمان دارند نیز از این روش درمانی منع می‌شوند.

مزایای دستگاه هایفو

استفاده از این فناوری برای خانم‌های باردار ممنوع است. همچنین افرادی که دارای مشکلات سیستم ایمنی تغییر یافته یا ضعیف هستند، افرادی که زخم‌های باز یا مشکلات انعقادی دارند نیز نباید تحت درمان هایفوتراپی قرار گیرند. افرادی که دارای دیابت نوع پیشرفته هستند، نمی‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند. همچنین وجود عفونت فعال در ناحیه درمان باعث ایجاد ممنوعیت استفاده از دستگاه هایفو می‌گردد.

خرید دستگاه هایفو

شرکت سینا طب تجهیزات و فناوری پزشکی حرفه‌ای و عمومی را برای کمک به عملکرد بهتر پوست و مو فراهم می‌کند. جهت انتخاب و خرید انواع دستگاه‌ها در حوزه زیبایی می‌توانید با مشاورین و کارشناسان شرکت سینا طب تماس حاصل فرمایید و مناسب‌ترین و رایج‌ترین دستگاه‌ها را جهت استفاده در مطب‌ها و کلینیک‌های زیبایی تهیه نمایید. برای انتخاب یک دستگاه هایفو با کیفیت و قیمت مناسب، می‌توانید از متخصصان شرکت سینا طب کمک و راهنمایی بخواهید.

عوامل موثر بر قیمت دستگاه هایفو

یکی از مهم‌ترین مسائل هنگام تهیه و خریداری دستگاه‌ها در حوزه زیبایی و تناسب اندام مسئله قیمت دستگاه است. با توجه به این که دستگاه‌های هایفو دارای انواع مختلفی هستند، قیمت هر یک از آنها می‌تواند با دیگری متفاوت باشد. از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده قیمت دستگاه هایفو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع و مدل دستگاه جوانساز HIFU
 • سال تولید
 • برند شرکت سازنده
 • کیفیت دستگاه
 • استانداردهای و تکنولوژی به کار رفته در ساخت محصول
 • کاربردها و آپشن‌های متعلق به سیستم
 • جنس بدنه دستگاه
 • نوع نرم افزارهای اختصاصی به منظور کارکرد راحت اپراتور
 • نوع کاربردی بودن دستگاه جوانساز از نوع صورت و بدن
 • دو بعدی، سه بعدی و پنج بعدی بودن HIFU
 • ابعاد کاری دستگاه هایفو
 • نوع صفحه نمایش
 • عمق نفوذ دستگاه
 • تعداد هندپیس هایفو
 • میزان فرکانس اولتراسوند
 • تعداد شات کارتریج‌های دستگاه هایفو
 • نوع باتری مورد استفاده
 • توان مصرفی دستگاه
 • سایر امکانات جانبی
 • مدت زمان گارانتی و ضمانتنامه دستگاه و همچنین خدمات پس از فروش
 • نو و دست دوم بودن دستگاه
 • نوسانات قیمت ارز

همراهان عزیز و گرامی می‌توانید برای اطلاع از قیمت‌های به روز انواع دستگاه‌ها در حوزه زیبایی، پوست و مو، تناسب اندام و همچنین سایز لوازم و تجهیزات پزشکی شرکت سینا طب، با شماره‌های درج شده در صفحه ارتباط با ما، تماس حاصل فرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 37 میانگین: 4.7]