تهران، خیابان ولیعصر، پایین‌تر از سه راه جمهوری، کوچه سخنور، ساختمان شماره 117، طبقه 5

021-66709528

فواید قهوه برای بدن

فواید و نحوه مصرف قهوه

قهوه احتمالاً محبوب ترین نوشیدنی گرم در آلمان است. برای بسیاری، یک فنجان از آن در صبح بخشی از یک مراسم ثابت بیداری است. اما این می‌تواند شامل مصرف یک فنجان در  بین روز باشد. اما واقعا چقدر سالم است؟

اکنون یک مطالعه بررسی کرده است که نوشیدن قهوه چگونه بر کاهش خطر مرگ تأثیر می‌گذارد. نتیجه شگفت انگیز: نه تنها می‌توانیم از نوشیدن آن لذت ببریم، بلکه باید روزانه حداقل 1.5 فنجان مصرف کنیم! مصرف قهوه سالم است و حتی عمر را طولانی می‌کند.

قهوه نه تنها خوشمزه است، بلکه سالم است

با این حال، به گفته محققان، محدودیت‌های قابل توجهی وجود دارد. زیرا طبق این مطالعه، نحوه نوشیدن بسیار مهم است. البته برای بسیاری، تأثیر مطلوب این است که حاوی کافئین است و شما را بیدار می‌کند. اما نوشیدنی داغ محبوب که آلمانی‌ها در سال حدود 168 لیتر قهوه برای هر نفر می نوشند، برای مثال حاوی آنتی اکسیدان ها نیز می باشد و تأثیر بسیار مثبتی بر سلامتی دارند.

فواید نوشیدن قهوه

 نوشیدن قهوه نه تنها خطر ابتلا به بیماری کبدی یا دیابت نوع 2 را کاهش می‌دهد بلکه مطالعه جدید همچنین نشانگر آن است که طول عمر با طلای سیاه به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. بر اساس این مطالعه، افرادی که قهوه می‌نوشند در مقایسه با افرادی که نمی‌نوشند، 29 درصد کمتر در معرض خطر مرگ قرار دارند.

قهوه امید به زندگی را افزایش می‌دهد – اگر آن را به این شکل بنوشید

با این حال، نحوه نوشیدن تفاوت قابل توجهی در نتایج ایجاد می‌کند. برای مطالعه خود، محققان از پایگاه داده عظیمی از اطلاعات پایگاه داده‌های زیستی بریتانیا استفاده کردند. دانشمندان بیش از 171.000 شرکت کننده را در مورد سبک زندگی و عادات نوشیدن قهوه خاص مورد بررسی قرار دادند. سپس مرگ و میر هفت سال بعد در داده‌ها گنجانده شد.

نتیجه

هرکسی که به طور متوسط روزانه 1.5 تا 3.5 فنجان مصرف کند نسبت به افرادی که قهوه نمی‌نوشند، 30 درصد کمتر در معرض خطر مرگ قرار دارد. با این حال، مهم است که بیش از یک قاشق چای‌خوری شکر در فنجان حل نشود. طرفداران قهوه حتما باید این را در نظر داشته باشند. دکتر کریستینا وی، دانشیار پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد توضیح می‌دهد: «اگر فقط یک قاشق چای‌خوری شکر به فنجان تان اضافه کنید، فوایدی که ما معتقدیم وجود دارد، با آن یک قاشق چای‌خوری به‌طور کامل نفی نمی‌شود.»

اگر قهوه خود را می نوشید، بهتر است خامه چرب، شیر یا قند بیش از حد را از عادت‌های خود حذف کنید. در غیر این صورت، اثر افزایش طول عمر از بین می‌رود.

جهت مشاوره رو راهنمایی بیشتر با کارشناسان شرکت سینا طب تماس بگیرید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 4.8]